Home » Brackets, Holder & Hardware Fittings » Wall Hooks » Chrome Polish shower-hook Brass Mini Hook
Chrome Polish shower-hook Brass Mini Hook
₹ 108 Get Latest Price
| Brand | SANYA |
| No Of Hooks | 1 |
| Number Of Pin | 1 |
| Weight Capacity | 100gm |
| Box Content | 12 |
| Packing Per Box | 12 piece |
| Packaging Type | 12 piece packing |
| Dimensions H X W X D | 2" |
| Length | 2" |
| Height | 4 |
GST No - 07ADJPC9671P1ZU | Member since 2026
RZ-194, BINDAPUR ROAD,INDRA PARK, Uttam Nagar Sub Post Office, Uttam Nagar, New Delhi, West Delhi, Delhi, 110059
Chrome Polish shower-hook Brass Mini Hook Read More...
Similar Products To Chrome Polish shower-hook Brass Mini Hook
Trusted
Wire Mesh Hooks
₹ 30
| Finish Type : Chrome Plated and Powder Coated |
| Installation Type : Hanging Type |
| Material : Mild Steel |
| model : Wire Mesh Hooks |
Double Sided Adhesive Wall Hooks Traceless Wall Snap Hook for Picture Bathroom Kitchen
₹ 11
| Availability : In Stock |
| Color : White |
| Hook Type : Utility Hook |
| Installation Type : Adhesive |
Mild Steel TRACTOR STABLIZER J PINS WITH CHAIN, Size: Standard Size, Model Name/Number: STC22-23/002
₹ 95
| Availability : In Stock |
| Country of Origin : Made in India |
| Material Grade : MILD STEEL |
| Material : Mild Steel |
Cast Iron S Hooks
₹ 150
| Capacity : 1 to 5 Ton |
| Material : Cast Iron |
| Packaging Type : Box |
| Shape : S Hook |
Gate Hook Heavy Round Paan Patta
₹ 20
| Brand: KMI |
| Availability : In Stock |
| Brand : KMI |
| Color : 1243 |
| Country of Origin : Made in India |
Silver Stainless Steel Light Hook
₹ 10
| Brand : Paras |
| Color : Silver |
| Country of Origin : Made in India |
| Material : Stainless Steel |
Hanging Type Stainless Steel D Hook, Polished
₹ 310
| Brand : AG Engineering Works |
| Features : Corrosion Resistance |
| Finish Type : Polished |
| Holding Capacity : Upto 40 Kg |
Silver Utility Hook Stainless Steel Display Hooks
₹ 385
| Availability : In Stock |
| Color : Silver |
| Hook Type : Utility Hook |
| Installation Type : Screw in |
S Hook, For Home, Chrome
₹ 50
| Finish Type : Chrome |
| Installation Type : for hook |
| Recommended Order Quantity : 1000 Piece |
| Shape : S |
Stainless Steel White S Shape Utility Hooks
₹ 20
| Availability : In Stock |
| Color : White |
| Finish Type : Stainless Steel |
| Hook Type : Utility Hook |
Technical Specifications
| Material | brass |
| Hook Type | shower-hook |
| Usage/Application | bathroom fitting |
| Installation Type | Hanging Type |
| Availability | In Stock |
| Box Content | 12 |
| Brand | sanya |
| chrome polish | 45 |
| Color | chrome polish |
| Dimensions H X W X D | 2" |
| Finish Type | Stainless Steel |
| Finishing | cp polish |
| Height | 4 |
| Length | 2" |
| Mount Type | wall |
| Net Weight | 60 gm |
| No Of Hooks | 1 |
| Number Of Pin | 1 |
| Packaging Type | 12 piece packing |
| Packing Per Box | 12 piece |
| Shape | round |
| Weight | 60gm |
| Weight Capacity | 100gm |
Product Description
Description full brass cp polish good quality indian product available in diffrent type modal 5 year replacement guarantee brand sanya
RZ-194, BINDAPUR ROAD,INDRA PARK, Uttam Nagar Sub Post Office, Uttam Nagar, New Delhi, West Delhi, Delhi, 110059
Send your enquiry to supplier
Customer Reviews
Submit your Reviews
Best Selling Products from Alfa Enterprises
Ptfe Thread Seal Tape Yellow Color
₹ 6
| Brand: SANYA |
| Application Industry : Packaging, Construction |
| Availability : In Stock |
| Brand : sanya |
| Color : yellow |
Yellow Teflon Tape
₹ 6
| Brand: SANYA |
| Availability : In Stock |
| Brand : sanya |
| Color : Yellow |
| Feature : Water Proof |
Wall Hanging Nut Bolt, 12 mm (1/2 Inch), 50 mm
₹ 319
| Brand: SANYA |
| Availability : In Stock |
| Brand : Sanya |
| Condition : New |
| Diameter : 12 mm (1/2 Inch) |
Rack Bolt, 300 Piece Per Carton, Size: 5""
₹ 242
| Brand: SANYA |
| Availability : In Stock |
| Brand : Sanya |
| Condition : New |
| Material : Stainless Steel |
Steel Basin Rack Bolt, Length: 5 Inch
₹ 62
| Brand: SANYA |
| Availability : In Stock |
| Brand : Sanya |
| Condition : New |
| Material : Steel |
Brass Concealed Stop Cock, For Taps, For Bathroom Fiting
₹ 310
| Brand: SANYA |
| Application : bathroom fiting |
| Availability : In Stock |
| Brand : Sanya |
| Condition : New |
Golden Brass Concealed Stop Cock Disc Face, Thread Size: 15mm
₹ 310
| Brand: SANYA |
| Availability : In Stock |
| Brand : Sanya |
| Color : Golden |
| Condition : New |
Stop Cock Disc A2
₹ 310
| Brand: SANYA |
| Availability : In Stock |
| Brand : sanya |
| Condition : New |
| Finishing : brass |
Single Lever Sink Mixer Table Mounted
₹ 1,800
| Brand: SANYA |
| Availability : In Stock |
| Brand : Sanya |
| Material : SS 304 |
| Model Name/Number : 11112 |
Brass Silver Color Washing Machine Taps
₹ 395
| Brand: SANYA |
| Availability : In Stock |
| Brand : SANYA |
| Coating : Chrome |
| Color : Silver |
