Home » Vitrified,Ceramic Floor & Wall Tiles » Vitrified Parking Tiles » Ceramic Parking Floor Tiles, Size: 1x1 Feet(300x300 mm)
Ceramic Parking Floor Tiles, Size: 1x1 Feet(300x300 mm)
₹ 130 Get Latest Price
| Tile Thickness | 1-4 mm |
| Size | 1x1 Feet(300x300 mm) |
| Recommended Order Quantity | 200 Box |
| No. of Tiles Per Box | 9 |
| Material | Ceramic |
| Tile Design | Cheque |
| Heat Resistant | cvcx |
| Production Capacity | cxvcx |
| Suitability | Floor |
GST No - 08AIOPB2111R1Z4 | Member since 2022
28G9+G7C, Mehron Ka Bas, Bikaner, Rajasthan 334001, India
Looking for the latest Ceramic Parking Floor Tiles, Size: 1x1 Feet(300x300 mm) price in Mehron Ka Bas? MAHESH TILES & IRON IND, one of Mehron Ka Bas's best Ceramic Parking Floor Tiles, Size: 1x1 Fee
Similar Products To Ceramic Parking Floor Tiles, Size: 1x1 Feet(300x300 mm)
Cement Parking Tiles, Size: 1x1 Feet(300x300 mm)
₹ 100
| Country of Origin : Made in India |
| Heat Resistant : yes |
| Material : Cement |
| Size : 1x1 Feet(300x300 mm) |
25mm Pink Parking Tile, Size: 1x1 Feet(300x300 mm)
₹ 30
| Material : Ceramic |
| Product Colour : Pink |
| Recommended Order Quantity : 1000 Piece |
| Shape : Square |
Concrete Glossy Parking Tile, Thickness: 10 - 12 mm, Size: 400x400mm,500x500mm
₹ 25 / Square Feet
| Brand : Royal Tiles |
| Color : Black |
| Finish : Gloss |
| Material : Concrete |
Red Square Concrete Parking Tiles, Size: 12x12inch
₹ 30
| Color : Red |
| Finish : Mosaic |
| Material : Concrete |
| Recommended Order Quantity : 500 Piece |
Car Parking Tiles
₹ 100 / Square Feet
| Color : Red, Yellow |
| Material : Cement |
| model : Car Parking Tiles |
| Thickness : 25mm |
Multicolor Pooja 2024 Parking Tiles, Thickness: 10 - 12 mm
₹ 45 / Square Feet
| Abrasion Resistance : yes |
| Availability : In Stock |
| Available Width : 400 mm |
| Box Contains : 5 tiles |
Granite 300x300 Parking Tiles, Size: 1x1 Feet(300x300 mm)
₹ 36
| Availability : In Stock |
| Material : Granite |
| No. of Tiles Per Box : 8 |
| Size : 1x1 Feet(300x300 mm) |
Ceramic Parking Tile, Size: 2x2 Feet(600x600 mm)
₹ 30 / Square Feet
| Country of Origin : Made in India |
| Material : Ceramic |
| No. of Tiles Per Box : 2 |
| Size : 2x2 Feet(600x600 mm) |
Technical Specifications
| Size | 1x1 Feet(300x300 mm) |
| Material | Ceramic |
| Country of Origin | Made in India |
| Delivery Time | xcvxcvcx |
| Heat Resistant | cvcx |
| Item Code | xcvxcv |
| Recommended Order Quantity | 200 Box |
| No. of Tiles Per Box | 9 |
| Packaging Details | vcxvxcvxcvxcv |
| Production Capacity | cxvcx |
| Specific Usage | Parking |
| Suitability | Floor |
| Surface Finish | Matte |
| Tile Design | Cheque |
| Tile Thickness | 1-4 mm |
28G9+G7C, Mehron Ka Bas, Bikaner, Rajasthan 334001, India
Send your enquiry to supplier
Customer Reviews
Submit your Reviews
Best Selling Products from Mahesh Tiles & Iron Ind
Red Concrete Interlocking Paver Block, Size: Sdfsdfdsf, Thickness: Efsdf
₹ 39 / Square Feet
| Country of Origin : Made in India |
| Delivery Time : fdsfsdf |
| Depth : dsfsdf |
| Features : sdfsdf |
Red Concrete Interlocking Paver Tile, Size: Fgfdg, Thickness: Rgfdg
₹ 55 / Square Feet
| Color : Red |
| Country of Origin : Made in India |
| Delivery Time : dfgdfgdfg |
| Depth : dfgdfg |
Agarbatti Raw Material
₹ 500 / Kilogram
| Brand : Satya |
| Burning Time : 20-25 min |
| Color : Black |
| Features : chfgh |
Raw Agarbattis, Oudh, 10
₹ 175 / Kilogram
| Brand : Satya |
| Burning Time : 20-25 min |
| Color : Black |
| Features : fgbv |
Lavender Agarbatti
₹ 156 / Kilogram
| Brand : Satya |
| Burning Time : 20-25 min |
| Color : Black |
| Features : gfgfgfg |
